Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
My Policeman

My Policeman

2022
×
Edit this entry  
29
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★½
Edit this entry  
28
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Godzilla vs. Biollante

Godzilla vs. Biollante

1989
×
★★★½
Edit this entry  
26
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2022
×
★½
Edit this entry  
20
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★½
Edit this entry  
12
Zen – Grogu and Dust Bunnies

Zen – Grogu and Dust Bunnies

2022
×
Edit this entry  
31
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★★½
Edit this entry  
26
Men

Men

2022
×
★½
Edit this entry  
25
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Edit this entry  
15
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Edit this entry  
13
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★½
Edit this entry  
09
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★½
Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
The Return of Godzilla

The Return of Godzilla

1984
×
★★★½
Edit this entry  
05
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Hustle

Hustle

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
Read prior review Edit this entry  
26
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shania Twain: Not Just a Girl

Shania Twain: Not Just a Girl

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
John Carter

John Carter

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry