Sort by
  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Josep

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Spree

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

  • The Meg

    ★★

  • Barry Davies: The Man, The Voice, The Legend

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

    ★★★½

  • I Feel Pretty

    ½

  • Andre the Giant

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • The Commuter

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★½

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Ventana

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★½

  • Logan Lucky

    ★★

  • The Dark Tower

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Empire of the Sharks

  • Transformers: The Last Knight

  • Good Time

    ★★★★

  • Dirty Dancing

    ★½

  • Snatched

    ½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Going in Style

    ★★

  • Baby Driver

    ★½

  • Amy Schumer: The Leather Special

    ½

  • Don't Take Me Home

  • Logan

    ★★★★

  • Fist Fight

    ★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½