Sort by

Jacob has logged 70 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Haunting of the Queen Mary

Haunting of the Queen Mary

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Houses October Built 2

The Houses October Built 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
13: Game of Death

13: Game of Death

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Apparition

Apparition

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Conference

The Conference

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Trap House

Trap House

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
You’re Killing Me

You’re Killing Me

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Chill Factor

The Chill Factor

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Slave to the Grind

Slave to the Grind

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lightning Bolt: The Power of Salad & Milkshakes

Lightning Bolt: The Power of Salad & Milkshakes

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Human Zoo

Human Zoo

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Malice: Origin

Malice: Origin

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
And Then There Were None

And Then There Were None

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Limbo

Limbo

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dogtown and Z-Boys

Dogtown and Z-Boys

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nice to See You

Nice to See You

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Seen Him

Seen Him

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kittie ‎– Spit In Your Eye

Kittie ‎– Spit In Your Eye

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
After Hours

After Hours

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Escape Room

Escape Room

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Tall T

The Tall T

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Charade

Charade

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry