Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry & Meghan

Harry & Meghan

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crush

Crush

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beast

Beast

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Don't Make Me Go

Don't Make Me Go

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Poetic Justice

Poetic Justice

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ice Age: The Meltdown

Ice Age: The Meltdown

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry