Sort by

The Spork has logged 63 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tau

Tau

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Dominion

Dominion

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Theta Girl

The Theta Girl

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Meatball Machine Kodoku

Meatball Machine Kodoku

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The White Orchid

The White Orchid

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Witch in the Window

The Witch in the Window

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Henry Rollins: Keep Talking, Pal.

Henry Rollins: Keep Talking, Pal.

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rabbit

Rabbit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Housewife

Housewife

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cargo

Cargo

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dead Shack

Dead Shack

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dogman

Dogman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Knuckleball

Knuckleball

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Queen of Hollywood Blvd

The Queen of Hollywood Blvd

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Dead Night

Dead Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Last Movie Star

The Last Movie Star

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry