Sort by

The Spork has logged 217 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Oath

The Oath

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
White Rabbit

White Rabbit

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
The Mule

The Mule

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Outside In

Outside In

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Fashionista

Fashionista

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
1985

1985

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Party's Just Beginning

The Party's Just Beginning

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mountain Rest

Mountain Rest

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Like Me

Like Me

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tyrel

Tyrel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Song of Back and Neck

Song of Back and Neck

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pacific Angels

Pacific Angels

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Widows

Widows

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry