The Spork has logged 28 entries for films during February 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Post Tenebras Lux

Post Tenebras Lux

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sun Don't Shine

Sun Don't Shine

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Trance

Trance

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hit

The Hit

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sweet Movie

Sweet Movie

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Semi-Pro

Semi-Pro

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Doors

The Doors

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
DumbLand

DumbLand

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hollywoodland

Hollywoodland

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Plague Dogs

The Plague Dogs

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Altered States

Altered States

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Tune

The Tune

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
About Cherry

About Cherry

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★
Read the review Edit this entry