Sort by

Sparks has logged 58 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Very Bad Things

Very Bad Things

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Worst Horror Movie Ever Made

The Worst Horror Movie Ever Made

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
xXx

xXx

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The 1st Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

The 1st Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bibleman: The Fiendish Works of Dr. Fear

Bibleman: The Fiendish Works of Dr. Fear

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Chronicles of Riddick: Dark Fury

The Chronicles of Riddick: Dark Fury

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Some Kind of Hate

Some Kind of Hate

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Strays

Strays

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Murder by Numbers

Murder by Numbers

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Smokin' Aces

Smokin' Aces

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mona Lisa

Mona Lisa

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Killer Inside Me

The Killer Inside Me

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Too Late

Too Late

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Critters

Critters

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Masterminds

Masterminds

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
21
Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Copshop

Copshop

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tom Sawyer & Huckleberry Finn

Tom Sawyer & Huckleberry Finn

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Son of Sam

Son of Sam

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cotton Comes to Harlem

Cotton Comes to Harlem

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
9/11

9/11

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bullet

Bullet

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I.K.U.

I.K.U.

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Murder of Nicole Brown Simpson

The Murder of Nicole Brown Simpson

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dune

Dune

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Rage in Harlem

A Rage in Harlem

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bibleman: Defeating the Shadow of Doubt

Bibleman: Defeating the Shadow of Doubt

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Salem's Lot

Salem's Lot

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Reflections of Evil

Reflections of Evil

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
John Lurie: A Lounge Lizard Alone

John Lurie: A Lounge Lizard Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry