Sort by

Sparks has logged 51 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Americans

Americans

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Tesla

Tesla

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nowhere Boy

Nowhere Boy

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Candy

Candy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beowulf

Beowulf

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Junky

Junky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat: Rebirth

Mortal Kombat: Rebirth

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Locked Down

Locked Down

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Stand

The Stand

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Oh, God!

Oh, God!

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Music

Music

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Don't Tell a Soul

Don't Tell a Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Agent Toby Barks

Agent Toby Barks

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twist

Twist

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Lupin III: The First

Lupin III: The First

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
Read prior review Edit this entry  
15
Nicky Deuce

Nicky Deuce

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Money Plane

Money Plane

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Murder by Decree

Murder by Decree

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lancelot of the Lake

Lancelot of the Lake

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Silver Blaze

Silver Blaze

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Mechanic

The Mechanic

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Backbeat

Backbeat

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hitman

Hitman

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mortdecai

Mortdecai

2015
×
Read the review Edit this entry  
03
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
All Star Superman

All Star Superman

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Great Expectations

Great Expectations

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Presence of Mind

Presence of Mind

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
In a Dark Place

In a Dark Place

2006
×
★½
Read the review Edit this entry