s. has logged 214 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
star-crossed: the film

star-crossed: the film

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Audrey

Audrey

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Edit this entry  
26
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Umbrella

Umbrella

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frolicking Fish

Frolicking Fish

1930
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Story of Menstruation

The Story of Menstruation

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Pistol Shrimps

The Pistol Shrimps

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Double Happiness

Double Happiness

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Plane Crazy

Plane Crazy

1929
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Night

Night

1930
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cannibal Capers

Cannibal Capers

1930
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Pearl

Pearl

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Greenpeace: There's a Monster in My Kitchen

Greenpeace: There's a Monster in My Kitchen

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Flopsy Turvy

Flopsy Turvy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Angela & Viril

Angela & Viril

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alice & Viril

Alice & Viril

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rabbit of Seville

Rabbit of Seville

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
What's Opera, Doc?

What's Opera, Doc?

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Duck Amuck

Duck Amuck

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Autumn

Autumn

1930
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Summer

Summer

1930
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
The Merry Dwarfs

The Merry Dwarfs

1929
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hell's Bells

Hell's Bells

1929
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Springtime

Springtime

1929
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Out of Sight

Out of Sight

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry