Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Your Friend the Rat

Your Friend the Rat

2007
×
Read the review Edit this entry  
20
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tangled Ever After

Tangled Ever After

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story That Time Forgot

Toy Story That Time Forgot

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Prince and the Pauper

The Prince and the Pauper

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bambi

Bambi

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Presto

Presto

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
La luna

La luna

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Feast

Feast

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dug's Special Mission

Dug's Special Mission

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Party Central

Party Central

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lamp Life

Lamp Life

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Myth: A Frozen Tale

Myth: A Frozen Tale

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Us Again

Us Again

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nona

Nona

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Twenty Something

Twenty Something

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Out

Out

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Loop

Loop

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A Muppets Christmas: Letters to Santa

A Muppets Christmas: Letters to Santa

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Olive the Other Reindeer

Olive the Other Reindeer

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scooby-Doo! Haunted Holidays

Scooby-Doo! Haunted Holidays

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jack Frost

Jack Frost

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry