Arlo has logged 104 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★
Edit this entry  
05
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Edit this entry  
01
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Maniac

Maniac

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brick

Brick

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★
Edit this entry  
17
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
Edit this entry  
25
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Luce

Luce

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Project X

Project X

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
Edit this entry  
28
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Edit this entry  
15
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
★★★
Edit this entry  
25
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★
Edit this entry  
24
American Pie

American Pie

1999
×
★★★
Edit this entry  
20
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Edit this entry