Sort by

Arlo has logged 26 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Anima

Anima

2019
×
Read other review Edit this entry  
25
Demons

Demons

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The September Issue

The September Issue

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Don't Be Afraid of the Dark

Don't Be Afraid of the Dark

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
05
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sardines

Sardines

2019
×
Edit this entry  
02
Day Out

Day Out

2018
×
Read the review Edit this entry