• Maid

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★½

  • The Guilty

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Threesome

    ★★★★½

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Deceit

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Time

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Red Dot

    ★½

  • Passing

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Glass

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Escape Room

    ½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★

  • Split

    ★★★½

  • Hush

    ★★★

  • John Wick

  • Insidious: Chapter 2

    ★★★½

  • 3096 Days

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Life of Pi

    ★★★★★

  • Insidious

    ★★★

  • Unbreakable

    ★★★

  • Die Hard 2

    ★★★

  • Die Hard

    ★★★★★