• The Batman

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

  • West Side Story

  • South Park: Post COVID

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • Girl Finds Out She's Adopted

  • All Too Well: The Short Film

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

  • Maid

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • James Gunn Ranked

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★

  • Teen Titans Go! See Space Jam

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★½

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ½

  • 22 vs. Earth

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Cool Cat Fights Coronavirus

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Yes Day

    ★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

  • Cherry

  • The Wooden Man

    ★★★

  • Pilots

    ★★★

  • On the Count of Three

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

    ★★★½

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • Death to 2020

    ★½

  • Burrow

  • We Can Be Heroes

  • Long Toast

    ½

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Monster Hunter

    ½

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½