Dylan has logged 78 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nichols and May: Take Two

Nichols and May: Take Two

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★½
Edit this entry  
27
Shampoo

Shampoo

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bulworth

Bulworth

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Heaven Can Wait

Heaven Can Wait

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★
Edit this entry  
23
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Night on the Galactic Railroad

Night on the Galactic Railroad

1985
×
★★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Drifting Classroom

The Drifting Classroom

1987
×
★★★★
Edit this entry  
25
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★½
Edit this entry  
20
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★★
Edit this entry  
20
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Still Hide to Smoke

I Still Hide to Smoke

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★½
Edit this entry  
30
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
Edit this entry  
29
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
28
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fitzcarraldo

Fitzcarraldo

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Edit this entry  
16
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry