Sort by

Joan has logged 82 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
Edit this entry  
11
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
It

It

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
Edit this entry  
03
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Tortilla Soup

Tortilla Soup

2001
×
★★
Edit this entry  
09
Grandma Loleng

Grandma Loleng

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Apocalypse Child

Apocalypse Child

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Frida

Frida

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Spring

Spring

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Transit

Transit

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chicana

Chicana

1979
×
★★★★
Edit this entry  
19
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Angelito

Angelito

2017
×
Edit this entry  
15
Ang Tanging Ina

Ang Tanging Ina

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
My 2 Mommies

My 2 Mommies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fallback

Fallback

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Rakenrol

Rakenrol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mercury Is Mine

Mercury Is Mine

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Motherland

Motherland

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shelter

Shelter

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
2 Cool 2 Be 4gotten

2 Cool 2 Be 4gotten

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Never Not Love You

Never Not Love You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Operation Prutas

Operation Prutas

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ouija

Ouija

2007
×
Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Flip the Record

Flip the Record

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
W. Kamau Bell: Private School Negro

W. Kamau Bell: Private School Negro

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sisterhood

Sisterhood

2017
×
Edit this entry  
01
Saturday Church

Saturday Church

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Woke Up Like This

Woke Up Like This

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry