Joan has logged 24 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Milk

Milk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Four Sisters and a Wedding

Four Sisters and a Wedding

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Maybe Tomorrow

Maybe Tomorrow

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
North Country

North Country

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Daddy and the Muscle Academy

Daddy and the Muscle Academy

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Monster

Monster

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Poverty, Inc.

Poverty, Inc.

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Freakonomics

Freakonomics

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Selena

Selena

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Boxes

Little Boxes

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry