Joan has logged 154 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Just the 3 of Us

Just the 3 of Us

2016
×
½
Edit this entry  
28
Spring Broke

Spring Broke

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Chisholm '72: Unbought & Unbossed

Chisholm '72: Unbought & Unbossed

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Step

Step

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Billy Star

Billy Star

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Rumble: The Indians Who Rocked the World

Rumble: The Indians Who Rocked the World

2017
×
Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Etiquette For Mistresses

Etiquette For Mistresses

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mask You Live In

The Mask You Live In

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Intersexion

Intersexion

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ang Manananggal sa Unit 23B

Ang Manananggal sa Unit 23B

2016
×
★★
Edit this entry  
24
The Problem with Apu

The Problem with Apu

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Forbidden Love: The Unashamed Stories of Lesbian Lives

Forbidden Love: The Unashamed Stories of Lesbian Lives

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Breathe

Breathe

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Human Flow

Human Flow

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Dina

Dina

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kiki

Kiki

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Henry Gamble's Birthday Party

Henry Gamble's Birthday Party

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Porcupine Lake

Porcupine Lake

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Ring Thing

The Ring Thing

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jesus Is Dead

Jesus Is Dead

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Signature Move

Signature Move

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Close-Knit

Close-Knit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Matt Shepard Is a Friend of Mine

Matt Shepard Is a Friend of Mine

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
After Stonewall

After Stonewall

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
Kedi

Kedi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Columbus

Columbus

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★
Edit this entry  
15
Kitty

Kitty

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Butch Mystique

The Butch Mystique

2003
×
★★★½
Edit this entry  
09
Suited

Suited

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Second Chance

A Second Chance

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
Nina's Heavenly Delights

Nina's Heavenly Delights

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry