• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★½

  • Sing 2

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★½

  • He's All That

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

    ★★★½

  • Vivo

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★½

  • My Amanda

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • 22 vs. Earth

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Us Again

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Wish Dragon

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Four Sisters Before the Wedding

    ★★★

  • The Prom

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Canvas

    ★★½

  • Holidate

    ½

  • All My Life

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

  • Hamilton

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★

  • The Willoughbys

    ★★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ½

  • A Modern Farewell

    ★★★★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Dolittle

  • Little Women

    ★★★½

  • Dead Kids

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★