Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Monster

Monster

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
7500

7500

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Ambulance

Ambulance

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Certain Women

Certain Women

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Super

Super

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Piano

The Piano

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Detroit Rock City

Detroit Rock City

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Carnage

Carnage

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
Read the review Edit this entry  
25
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Raw

Raw

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
One from the Heart

One from the Heart

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The King's Man

The King's Man

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sling Blade

Sling Blade

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghost World

Ghost World

2001
×
Read the review Edit this entry  
25
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scream 4

Scream 4

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry