Sort by

Josh has logged 406 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ride the Eagle

Ride the Eagle

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
In the Same Breath

In the Same Breath

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mayor Pete

Mayor Pete

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
Read the review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dig

The Dig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Plan B

Plan B

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bruised

Bruised

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
26
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry