• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • The Pentaverate

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

    ½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Dog

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Dual

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★

  • Hawkeye

    ★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • Sing 2

    ★★★½

  • Swan Song

    ★★★½

  • Mayor Pete

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

  • Clifford the Big Red Dog

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Finch

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • The Addams Family 2

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Come From Away

    ★★★★

  • Kate

    ★½

  • Dear Evan Hansen

  • Copshop

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • The Alpinist

    ★★★★½