Sort by

Shane has logged 26 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hole

The Hole

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
The Relic

The Relic

1997
×
Read the review Edit this entry  
28
The Keep

The Keep

1983
×
Read the review Edit this entry  
28
Hair-Raising Hare

Hair-Raising Hare

1946
×
Edit this entry  
27
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
Edit this entry  
26
Party Girl

Party Girl

1958
×
Edit this entry  
26
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
Insidious

Insidious

2010
×
Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Jane B. by Agnès V.

Jane B. by Agnès V.

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
Read the review Edit this entry  
16
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
Read the review Edit this entry  
14
Django

Django

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
Read the review Edit this entry  
10
Ninotchka

Ninotchka

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Prey

Prey

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
No Way Out

No Way Out

1987
×
Read the review Edit this entry  
07
Street Mobster

Street Mobster

1972
×
★★★★
Edit this entry  
05
Inu-oh

Inu-oh

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bones and All

Bones and All

2022
×
Edit this entry  
03
No Regrets for Our Youth

No Regrets for Our Youth

1946
×
★★★★
Edit this entry  
02
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry