Sort by

Shane has logged 26 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
Read the review Edit this entry  
23
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
Read the review Edit this entry  
22
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Edit this entry  
14
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
Read the review Edit this entry  
09
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
Edit this entry  
08
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Mad Housewife

Diary of a Mad Housewife

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Inside

Inside

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry