Sort by

Shane has logged 33 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Terror of Mechagodzilla

Terror of Mechagodzilla

1975
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hercules

Hercules

1997
×
Read the review Edit this entry  
27
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Myth: A Frozen Tale

Myth: A Frozen Tale

2020
×
Edit this entry  
26
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
Read the review Edit this entry  
26
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
Edit this entry  
24
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Mur Murs

Mur Murs

1981
×
★★★★
Edit this entry  
22
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
Read the review Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
The Bad Sleep Well

The Bad Sleep Well

1960
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Edit this entry  
15
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Godzilla vs. Mechagodzilla

Godzilla vs. Mechagodzilla

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Little Things

The Little Things

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Mary Shelley's Frankenstein

Mary Shelley's Frankenstein

1994
×
Read the review Edit this entry  
07
Putney Swope

Putney Swope

1969
×
Read the review Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Locked Down

Locked Down

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
Read the review Edit this entry  
05
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
Edit this entry  
04
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
Read the review Edit this entry  
03
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
Read the review Edit this entry  
02
Rodan

Rodan

1956
×
Read the review Edit this entry  
02
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry