Sort by

Shane has logged 440 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The New World

The New World

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
House of Games

House of Games

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Guest

The Guest

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
Space Is the Place

Space Is the Place

1974
×
Edit this entry  
27
Final Destination

Final Destination

2000
×
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Edit this entry  
26
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
Edit this entry  
24
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★½
Edit this entry  
23
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
Read the review Edit this entry  
22
Ashes of Time

Ashes of Time

1994
×
Read the review Edit this entry  
21
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
Edit this entry  
20
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Edit this entry  
20
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
Edit this entry  
20
Shock Corridor

Shock Corridor

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shithouse

Shithouse

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Logan's Run

Logan's Run

1976
×
Edit this entry  
16
Bacurau

Bacurau

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Fear of Fear

Fear of Fear

1975
×
Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
Edit this entry  
14
Disney Holiday Magic Quest

Disney Holiday Magic Quest

2020
×
Edit this entry  
13
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Minari

Minari

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
Edit this entry  
10
Bell, Book and Candle

Bell, Book and Candle

1958
×
Read the review Edit this entry  
09
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Read the review Edit this entry  
06
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
Read the review Edit this entry  
29
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
Read the review Edit this entry  
29
In Search of Darkness

In Search of Darkness

2019
×
Edit this entry  
28
The Key to Reserva

The Key to Reserva

2007
×
Edit this entry