Sort by

Matt has logged 48 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The New World

The New World

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Punisher

The Punisher

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hulk

Hulk

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Leatherface

Leatherface

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nothing but Trouble

Nothing but Trouble

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Movie

The Last Movie

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry