• Prey

    ★★★½

  • DC League of Super-Pets

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Vengeance

    ★★★½

  • Norm Macdonald: Nothing Special

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Moonfall

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Scream

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Come and Learn with Pibby!

  • Antlers

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • Cinderella

  • Malignant

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Belle

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Burrow

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

  • Project Power

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • 8:46

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Sonic Rebuilt

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Lamp Life

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

    ★★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Code 8

    ★★