Sort by

javier bardem has logged 76 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Extremely Loud & Incredibly Close

Extremely Loud & Incredibly Close

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Happening

The Happening

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Frank

Frank

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Avatar

Avatar

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry