Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Willow Creek

Willow Creek

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ignore It

Ignore It

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Edit this entry  
24
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★★
Edit this entry  
26
Frankenfish

Frankenfish

2004
×
★★★
Edit this entry  
26
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★½
Edit this entry  
24
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Edit this entry  
24
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Rust Creek

Rust Creek

2018
×
★★★½
Edit this entry