• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Ignore It

    ★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Cadaver

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★★★★

  • Host

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Bridge Curse

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Dracula

    ★★½

  • Bombshell

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Winter's Blood

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Blood Quantum

    ★★★

  • Sea Fever

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Fantastic Fungi

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

  • Trixie Mattel: Moving Parts

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Escape Room

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The VelociPastor

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Halloween

  • Suspiria

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½