yousra has logged 34 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
If I Stay

If I Stay

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kidnap

Kidnap

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Help

The Help

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Help

The Help

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Boys

Boys

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry