Sort by

Graham has logged 955 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Glass Key

The Glass Key

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
How to Have Sex

How to Have Sex

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
100 Yen Love

100 Yen Love

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Maximum Shame

Maximum Shame

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Raging Grace

Raging Grace

2023
×
★★★½
Edit this entry  
27
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Becky

Becky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vibrations

Vibrations

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Comfort and Joy

Comfort and Joy

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carry On Loving

Carry On Loving

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Riverside Mukolitta

Riverside Mukolitta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rise of the Footsoldier 4: Marbella

Rise of the Footsoldier 4: Marbella

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zabriskie Point

Zabriskie Point

1970
×
★★★½
Edit this entry  
22
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Infidelity

Infidelity

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Humanist Vampire Seeking Consenting Suicidal Person

Humanist Vampire Seeking Consenting Suicidal Person

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Fifth Seal

The Fifth Seal

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Naked Gun 33⅓: The Final Insult

Naked Gun 33⅓: The Final Insult

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Firm

The Firm

1989
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
20
Mysterious Object at Noon

Mysterious Object at Noon

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Merrily We Go to Hell

Merrily We Go to Hell

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
New Tokyo Decadence: The Slave

New Tokyo Decadence: The Slave

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Emmanuelle

Emmanuelle

1974
×
★★
Edit this entry  
19
Ready to Wear

Ready to Wear

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sweet Sweetback's Baadasssss Song

Sweet Sweetback's Baadasssss Song

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
One Day

One Day

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mother's Day

Mother's Day

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I'm No Angel

I'm No Angel

1933
×
★★★
Edit this entry  
18
Soulmate

Soulmate

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wayward Girl

The Wayward Girl

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dark Glasses

Dark Glasses

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suicide by Sunlight

Suicide by Sunlight

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Chicken Run: Dawn of the Nugget

Chicken Run: Dawn of the Nugget

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Missing

Missing

2023
×
★★½
Edit this entry  
14
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Housos vs. Authority

Housos vs. Authority

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Urotsukidōji III: Return of the Overfiend

Urotsukidōji III: Return of the Overfiend

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lucky Sky Diamond

Lucky Sky Diamond

1989
×
★★
Read the review Edit this entry