Sort by

Graham has logged 61 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Seleone

Seleone

2018
×
★★
Edit this entry  
30
That Day, on the Beach

That Day, on the Beach

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Page of Madness

A Page of Madness

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
History Is Made at Night

History Is Made at Night

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
No One Lives

No One Lives

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Summertime

Summertime

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fugitive Kind

The Fugitive Kind

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Room in Town

A Room in Town

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Blood Spattered Bride

The Blood Spattered Bride

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ebola Syndrome

Ebola Syndrome

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mississippi Mermaid

Mississippi Mermaid

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thanatomorphose

Thanatomorphose

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bay of Angels

Bay of Angels

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zombie 3

Zombie 3

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I

I

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Young Offenders

The Young Offenders

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Northman

The Northman

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Quatermass and the Pit

Quatermass and the Pit

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nil by Mouth

Nil by Mouth

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Will Success Spoil Rock Hunter?

Will Success Spoil Rock Hunter?

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Only You

Only You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shoah

Shoah

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Germany Year Zero

Germany Year Zero

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Viridiana

Viridiana

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
36 Fillette

36 Fillette

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dheepan

Dheepan

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The White Balloon

The White Balloon

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Get Thrashed

Get Thrashed

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kisses and Caroms

Kisses and Caroms

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lads on Tour

Lads on Tour

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Uski Roti

Uski Roti

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Black Cat

The Black Cat

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Unfaithfully Yours

Unfaithfully Yours

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Begotten

Begotten

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rogue

Rogue

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Le Havre

Le Havre

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Je, Tu, Il, Elle

Je, Tu, Il, Elle

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ted

Ted

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry