Sort by

Graham has logged 817 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Special Day

A Special Day

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Feast

Feast

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Time of the Gypsies

Time of the Gypsies

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Romance Doll

Romance Doll

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dead Presidents

Dead Presidents

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Northman

The Northman

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Burrow

Burrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Best of Youth

The Best of Youth

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Throw Away Your Books, Rally in the Streets

Throw Away Your Books, Rally in the Streets

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Le Trou

Le Trou

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Suzanne’s Career

Suzanne’s Career

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Double

The Double

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombie Strippers!

Zombie Strippers!

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Insert Coin

Insert Coin

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Uncorked

Uncorked

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Grapes of Wrath

The Grapes of Wrath

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Night at the Opera

A Night at the Opera

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jane Eyre

Jane Eyre

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Audrey

Audrey

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry