Sort by

ashlei has logged 217 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
West Side Story

West Side Story

1961
×
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Society

Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Holidate

Holidate

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Mixtape

Mixtape

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
It

It

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Christmas on the Farm

Christmas on the Farm

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Bélier Family

The Bélier Family

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Going the Distance

Going the Distance

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Junior

Junior

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Edit this entry  
13
Radiance

Radiance

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Edit this entry  
07
Undine

Undine

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anaïs in Love

Anaïs in Love

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Stuffed

Stuffed

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry