Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Madame Web

Madame Web

2024
×
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Rage of Paris

The Rage of Paris

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Run, Girl, Run

Run, Girl, Run

1928
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Twentieth Century

Twentieth Century

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Poison

Poison

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love at First Sight

Love at First Sight

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Foe

Foe

2023
×
Read the review Edit this entry  
21
Good Grief

Good Grief

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Piercing

Piercing

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Louise

Louise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lift

Lift

2024
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Long Branch

Long Branch

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Welcome Home, Roxy Carmichael

Welcome Home, Roxy Carmichael

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Reality

Reality

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ralph Styles Ultra

Ralph Styles Ultra

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
On the Beach

On the Beach

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
One Life

One Life

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Repeat Performance

Repeat Performance

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
What's Love Got to Do with It?

What's Love Got to Do with It?

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Nothing Sacred

Nothing Sacred

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Who: The Church on Ruby Road

Doctor Who: The Church on Ruby Road

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Who: The Giggle

Doctor Who: The Giggle

2023
×
Read the review Edit this entry  
06
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Who: Wild Blue Yonder

Doctor Who: Wild Blue Yonder

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
EXmas

EXmas

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Here Are the Young Men

Here Are the Young Men

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Who: The Star Beast

Doctor Who: The Star Beast

2023
×
Read the review Edit this entry  
26
Operation Mincemeat

Operation Mincemeat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cordelia

Cordelia

2019
×
★½
Read the review Edit this entry