Brandon has logged 198 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Freaky

Freaky

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Quiet Duel

The Quiet Duel

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Seeding of a Ghost

Seeding of a Ghost

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Five Element Ninjas

Five Element Ninjas

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hitch Hike

Hitch Hike

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Samurai Wolf

Samurai Wolf

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Maniac

Maniac

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dream Home

Dream Home

2010
×
★★
Edit this entry  
05
The Seventh Curse

The Seventh Curse

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Irezumi

Irezumi

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Woman in Revolt

A Woman in Revolt

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Woman Who Wanted to Die

The Woman Who Wanted to Die

1970
×
Read the review Edit this entry  
25
Evil Dead Trap 2: Hideki

Evil Dead Trap 2: Hideki

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Executioner

The Executioner

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Girl Who Knew Too Much

The Girl Who Knew Too Much

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Desperate Living

Desperate Living

1977
×
Read the review Edit this entry  
15
The Man with a Shotgun

The Man with a Shotgun

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The World of Geisha

The World of Geisha

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The International Gang of Kobe

The International Gang of Kobe

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love and Crime

Love and Crime

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Accattone

Accattone

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Yakuza Justice: Erotic Code of Honor

Yakuza Justice: Erotic Code of Honor

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Woods Are Wet

Woods Are Wet

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
And God Said to Cain

And God Said to Cain

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Violated Angels

Violated Angels

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
Read the review Edit this entry  
01
Giants and Toys

Giants and Toys

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Secret Chronicle: She Beast Market

Secret Chronicle: She Beast Market

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Superexpress

Superexpress

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Orgy

The Orgy

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Running in Madness, Dying in Love

Running in Madness, Dying in Love

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
3-Iron

3-Iron

2004
×
Read the review Edit this entry  
23
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Outlaw Killers: Three Mad Dog Brothers

Outlaw Killers: Three Mad Dog Brothers

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Angel Guts: Red Porno

Angel Guts: Red Porno

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
I Only Want You to Love Me

I Only Want You to Love Me

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Angel Guts: Nami

Angel Guts: Nami

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Case of the Bloody Iris

The Case of the Bloody Iris

1972
×
★★
Read the review Edit this entry