Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Drug King

The Drug King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Call of Blood

The Call of Blood

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Strip Nude for Your Killer

Strip Nude for Your Killer

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Grapes of Death

The Grapes of Death

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
She Killed in Ecstasy

She Killed in Ecstasy

1971
×
★★★★
Edit this entry  
22
Killer Nun

Killer Nun

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Shiver of the Vampires

The Shiver of the Vampires

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vampyros Lesbos

Vampyros Lesbos

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
California Crisis: Gun Salvo

California Crisis: Gun Salvo

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Savage Three

Savage Three

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sex Crimes

Sex Crimes

1968
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Raven

The Raven

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kite

Kite

1998
×
Edit this entry  
26
Urotsukidōji: Legend of the Overfiend

Urotsukidōji: Legend of the Overfiend

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I'm all yours (Minna Agechau)

I'm all yours (Minna Agechau)

1987
×
Read the review Edit this entry  
24
The Wicked City

The Wicked City

1992
×
★★½
Edit this entry  
24
Gunbuster

Gunbuster

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Premature Burial

The Premature Burial

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
As the Gods Will

As the Gods Will

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Devilman - Volume 2: Demon Bird

Devilman - Volume 2: Demon Bird

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wicked City

Wicked City

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Titane

Titane

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Devilman - Volume 1: The Birth

Devilman - Volume 1: The Birth

1987
×
★★★★
Edit this entry  
17
Tokyo Revelation

Tokyo Revelation

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Digital Devil Story - Goddess Reborn

Digital Devil Story - Goddess Reborn

1987
×
Read the review Edit this entry  
15
Demonia

Demonia

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Bloody Muscle Body Builder in Hell

Bloody Muscle Body Builder in Hell

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Flesh and Blood Show

The Flesh and Blood Show

1972
×
★★½
Edit this entry  
10
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Freaky

Freaky

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Angst

Angst

1983
×
★★★
Edit this entry  
04
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Quiet Duel

The Quiet Duel

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Seeding of a Ghost

Seeding of a Ghost

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Five Element Ninjas

Five Element Ninjas

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hitch Hike

Hitch Hike

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Samurai Wolf

Samurai Wolf

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Maniac

Maniac

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry