Sort by

James has logged 43 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frantic

Frantic

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Joe Pera Helps You Find the Perfect Christmas Tree

Joe Pera Helps You Find the Perfect Christmas Tree

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
In Mates

In Mates

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Dad's Army

Dad's Army

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Slaxx

Slaxx

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
True Stories

True Stories

1986
×
Read the review Edit this entry  
16
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Guess Who

Guess Who

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Red Light

Red Light

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Beach

The Beach

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry