Sort by

James has logged 38 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dave

Dave

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rollerball

Rollerball

2002
×
Read the review Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Happening

Happening

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Undine

Undine

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Nitram

Nitram

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tigers

Tigers

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Host

Host

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Milk

Milk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Clear History

Clear History

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
My Dead Dad's Porno Tapes

My Dead Dad's Porno Tapes

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Becoming Warren Buffett

Becoming Warren Buffett

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry