Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Royal Hotel

The Royal Hotel

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mother, Couch

Mother, Couch

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
One Life

One Life

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Riceboy Sleeps

Riceboy Sleeps

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nimona

Nimona

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Elemental

Elemental

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Close Your Eyes

Close Your Eyes

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Flies

Black Flies

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
No Love Lost

No Love Lost

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
About Dry Grasses

About Dry Grasses

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
How to Have Sex

How to Have Sex

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Firebrand

Firebrand

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sweet East

The Sweet East

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Monster

Monster

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jeanne du Barry

Jeanne du Barry

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Twisted Pair

Twisted Pair

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
BEEF

BEEF

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Air

Air

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Secret Wars

Avengers: Secret Wars

2027
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Passages

Passages

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Magazine Dreams

Magazine Dreams

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Inspection

The Inspection

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry