Sort by

ram<3 has logged 163 entries for films during March 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Prom Pact

Prom Pact

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I See You

I See You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mean Girls 2

Mean Girls 2

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Enys Men

Enys Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Intruders

The Intruders

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Curse of Kazuo Umezu

The Curse of Kazuo Umezu

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Read the review Edit this entry  
27
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Five Devils

The Five Devils

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Host

Host

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Swarm

Swarm

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Egg

The Egg

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Faces

Faces

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
School Ties

School Ties

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
EO

EO

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Good Person

A Good Person

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
All the Freckles in the World

All the Freckles in the World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry