Sort by

ram<3 has logged 115 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Munsters

The Munsters

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Monster House

Monster House

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Men

Men

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Weeknd: After Hours

The Weeknd: After Hours

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry