Sort by

ram<3 has logged 72 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tinker Bell

Tinker Bell

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Valet

The Valet

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Morbius

Morbius

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
K-12

K-12

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Firestarter

Firestarter

2022
×
½
Read the review Edit this entry