Sort by

J.B.D has logged 37 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Justice League: The New Frontier

Justice League: The New Frontier

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
09
True Grit

True Grit

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
DC Showcase: Jonah Hex

DC Showcase: Jonah Hex

2010
×
Edit this entry  
05
DC Showcase: The Spectre

DC Showcase: The Spectre

2010
×
Edit this entry  
05
Superman/Shazam!: The Return of Black Adam

Superman/Shazam!: The Return of Black Adam

2010
×
Edit this entry  
04
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Locked Down

Locked Down

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Little Things

The Little Things

2021
×
★½
Read the review Edit this entry