Sort by

J.B.D has logged 241 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

2021
×
Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★½
Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★½
Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★½
Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★
Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★½
Edit this entry  
16
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Injustice

Injustice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Get Hard

Get Hard

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Nona

Nona

2021
×
Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Edit this entry  
05
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
Read the review Edit this entry  
03
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
Read the review Edit this entry