Sort by
  • Conti

    ★★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Transformers: Rise of the Beasts

    ★½

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Murder Mystery 2

    ½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Smile

    ★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Wilderness

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • Close

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★½

  • Enys Men

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Long Way Back

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • Moonfall

    ½

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Grucifixion

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Yellow Belt Fury

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★