Sort by
  • The Flash

  • Asteroid City

  • Creed III

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Cocaine Bear

  • Missing

    ★★★

  • At The End Of The Day (It's Not That Funny)

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★★

  • Amsterdam

    ½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • I Like Movies

    ★★★½

  • The Woman King

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Beautiful Scars

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Freshman Year

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Dog

    ★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • The House

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • The Grucifixion

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • All or Nothing: Toronto Maple Leafs

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★